Адвокатська діяльність

Адвокатська діяльність

 • Автор записи:
 • Рубрика записиНовости

Кожна людина так чи інакше натикається у своєму житті на певні досить неприємні ситуації. Частіш за все вони можуть вирішені юридичним шляхом, та вам доводиться шукати досить професійне адвокатське об’єднання. На території нашої країни існує досить велика кількість таких установ, проте обирати серед них щось конкретне часом буває не так вже й просто. Вибрати адвоката буває вкрай складно, адже в цій справі доводиться враховувати численні нюанси.

Однак, щоб не стати жертвою дилетанта, при виборі фахівця варто приділяти увагу наступним ключовим критеріям.

 1. Цілком очевидно, що у будь-якого юриста має бути вища освіта, досвід, а також стаж роботи в юридичній сфері.
 2. Якщо необхідна допомога адвоката в майбутньому судовому розгляді, то юрист повинен мати статус адвоката, а також він повинен значитися в реєстрі адвокатської палати. Якщо ж допомога потрібна в адміністративній, цивільній або арбітражній справі, то наявність адвокатського статусу не так важлива. Головне, щоб він був експертом в необхідній для вас галузі права.
 3. Не можна оцінювати кваліфікацію юриста тільки за наявністю у нього наукового ступеня або досвіду в викладацькій роботі, так як при відмінних теоретичних навичках, фахівець може не мати практичного досвіду.
 4. З колишніх суддів не завжди виходять гарні адвокати. З одного боку, звичайно, такі юристи знають на відмінно роботу суддів, але з іншого боку, він може ігнорувати під час адвокатської практики деякі виграшні тактики, які, на його думку, можуть суперечити інтересам його колишніх колег.
 5. Не варто звертатися до адвокатів, які працюють в будівлі суду. По-перше, у таких фахівців практично немає ніякої свободи дій. По-друге, якщо їх робота буде суперечити думці суддів, то вони можуть запросто позбутися свого кабінету, а як наслідок і робочого місця. Будь-який «дорогий» адвокат, як правило, має особистий офіс. Клієнтами такого фахівця є переважно платоспроможні клієнти. Звичайно в цьому випадку, ніхто з заможних громадян не буде платити за неякісну роботу. А ось до юристів, які працюють прямо в залі суду, звертаються в основному не платоспроможні клієнти. У будь-якому випадку хороший юрист, не залежно від знаходження його кабінету, повинен мати задоволені відгуки клієнтів.
 6. Не варто покладатися на поради, отримані в процесі безкоштовної консультації. У хороших фахівців, в більшості випадків, немає часу на наданні безкоштовних послуг. В цьому випадку консультацію можуть проводити або не досвідчені юристи, або адвокати, які намагаються нав’язати вам, найчастіше за немаленькі суми, свою кандидатуру для подальшого ведення процесу.
 7. Популярність адвоката. Однак популярність може бути різною. З одного боку, хороший адвокат може прославитися як досвідчений фахівець лише в певних колах. Але часто буває, коли юристи штучно заробляють славу за допомогою ЗМІ.
 8. Зовнішній вигляд. Головне в адвокаті знання і досвід, а не дорогий одяг, гарні манери і дорогі аксесуари. Проте слід зауважити, що більшість успішних юристів все ж відповідально ставляться до свого зовнішнього вигляду, адже це значно підвищує їх статус та може вплинути на реакцію потенційних клієнтів.
 9. У кожного юриста, як втім, і в іншого фахівця, є своя спеціалізація. Тому при виборі адвоката це обов’язково варто враховувати.
 10. Мотивація. Не кожен юрист погодиться на ведення тривалого і складного процесу за символічні гроші, якщо звичайно справа не здасться йому цікавою. Але якщо ви вирішили заплатити адвокату досить серйозні гроші, то не варто віддавати йому всю суму відразу. Краще робити погодинну або поетапну оплату.