Електронні торги з продажу арештованих об’єктів через систему державного підприємства «ProZorro.Sale»

Електронні торги з продажу арештованих об’єктів через систему державного підприємства «ProZorro.Sale»

  • Автор записи:
  • Рубрика записиНовости

ДП «Прозорро.Продажі» офіційно почало проводити онлайн аукціони ще у 2016 році. За цей час воно змогло отримати велику кількість досвіду. Саме через це, та його успішні аукціони, біржу обирають тисячі людей, державні та міжнародні компанії, а також трейдерні корпорації зі всього світу.

Минула державна електронна система дуже змінила становище ринку арештованого майна. Люди та підприємці доволі часто скаржились на часті правопорушення, серед яких були найчастішими: дискримінація, бюрократія, хабарництво, шахрайство тощо. Також траплялись випадки, коли організатори торгів брали додаткові кошти за участь в аукціонах, що є незаконним. А в останній час найбільше зустрічались такі випадки, коли лот віддавався конкретному учаснику за максимально зниженою ціною. Саме через такі афери кредитори та держава втрачали сотні тисяч гривень, а банкрути так і не повертали повну суму заборгованих грошей.

У порівнянні з минулим майданчиком, «Прозорро» виключає можливість появи таких проблем на своїх біржах.Біржа має:

  • Високий рівень безпеки;
  • Максимальний захист кожного учасника торгів;
  • Абсолютну прозорість усієї документації та інформації на сайті;
  • Офіційність та правдивість усієї інформації.

Що варто знати кожному учаснику онлайн аукціонів на електронному майданчику?

Насамперед кожен майбутній учасник онлайн аукціонів системи «Прозорро.Продажі», повинен пройти реєстрацію на біржі. Це швидко можна зробити, зареєструвавшись за посиланням uub.in.ua. Після цього вже можна подавати заявки до оголошень лотів, аби мати змогу поборотись за лот, але для початку необхідно детально ознайомитись із регламентом, встановлений ДП «Прозорро», а також із законодавством «Про реалізацію конфіскованого майна. Далі, після подачі заявки на участь, треба дочекатись системного сповіщення біржі про початок торгів. СМС можуть також приходити на електронну пошту, чи на мобільний телефон. Згодом розпочинаються самі торги, де учасники підвищують ставки, виборюючи право на володіння даним лотом. Після закінчення часу, система автоматично проводить результати та визначає переможця аукціону. Оскільки цей процес повністю автоматизований, змінити рішення щодо переможця, чи провести махінації ціни неможливо, адже це не керується окремою людиною заради вищого рівня безпеки та справедливості.