Природний газ: ціни на ринку

Природний газ: ціни на ринку

  • Автор записи:
  • Рубрика записиНовости

Метою наших дій було і залишається встановлення орієнтирів суспільної вартості для енергетичних активів, враховуючи, що забезпечується задовільний ступінь ліквідності і використання торгових інструментів, що не дозволяє використовувати будь-які компоненти забруднення і неконтрольований підйом в енергетиці.  Сьогодні товарна торгівля «Української енергетичної біржі» є єдиним джерелом ринкових інформаціїпро газ та інші ресурси.

Визнанням сприйнятливості і прямолінійності в розстановці ринкових витрат є поширення звітів Української енергетичної біржі світовими науковими організаціями, такими як ThomsonReuters і Bloomberg.

Як визначаються ціни на газ

Вартість газу в Україні на відкритому Дисконтному ринку формується на основі торгових котирувань УЕБ Банку по конкретному місячному активу.

Для населення вартість кубометра газу в Україні розраховується на основі ринкових витрат за кожен місяць або всередині гарантованої вартості, і, крім того, залежить від зборів за транспортування газу та обмінних пільг організацій-постачальників.

Методика визначення зазначених витрат і різні види роз’яснення вартості пального газу ТБ «УЕБ» знаходяться на сайті компанії.

Середньозважена нормальна вартість газу для щомісячного активу визначається шляхом поділу повної оцінки обмінів, завершених на майданчику «УЕБ» з ПДВ на покупку і пропозицію цього активу, на міру угод і обсяги покупки цього активу.

Більш детально ви можете дізнатися на цьому сайті: www.ueex.com.ua/exchange-quotations/natural-gas/