В чому різниця між кредитом та оплатою частинами

В чому різниця між кредитом та оплатою частинами

  • Автор записи:
  • Рубрика записиНовости

Іноді життя йде не за планом: несподівано ламається комп’ютер чи смартфон, аномальна спека змушує купити кондиціонер, а речі більше не поміщаються у стару шафу. Передбачити майбутні витрати та підготуватися до них фінансово буває непросто. Кредити та розстрочки допомагають вирішувати побутові проблеми у міру їх надходження. До того ж, гроші можна взяти онлайн. Ті хто користувався оплата частинами та подібними сервісами вказують на безперечні переваги даної опції. Адже тут у вас є реальна можливість отримати омріяну покупку просто зараз, а оплачувати її поступово. Чудова альтернатива тривалий час відкладати гроші, коли ви можете просто зараз отримати новий смартфон чи праску.

Відмінність кредиту від оплати частинами

У роздрібних магазинах техніки, меблів, ювелірних прикрас та інших товарів особистого чи сімейного користування часто пропонують програми споживчого кредитування та розстрочення платежів. Знайти відмінності одного способу оплати покупки від іншого просто – достатньо розібратися у поняттях.

Споживчий кредит – гроші, надані банком у борг на купівлю товарів чи оплати послуг. Суму видають на визначений термін під встановлений договором відсоток. Ви відразу стаєте володарем обраної речі. Суми, спрямовані в рахунок основного боргу, на початку та наприкінці терміну відрізняються – більшу частину у структурі перших платежів періоду становить виплата кредитних відсотків. Тому ви фактично купуєте певну річ за більшу сумму. Переплата залежить від умов кредитного договору, строку та інших факторів.

Що таке оплата частинами? Розстрочка – спосіб оплати товару чи послуги частинами без комісії. Порядок взаємовідносин між продавцем та покупцем прописаний у договорі. Там же вказують умови, термін, розмір та графік платежів. Покупець стає власником лише після виплати всієї вартості товару. В цьому випадку вартість товару не буде збільшена після виплат, і ви не повинні переплачувати. Просто обираєте послугу оплата частинами і отримувати радість від користування потрібними вам речами вже сьогодні.

Що таке кредит на виплати

Помилково називати безвідсоткові позики «кредитом на виплати». На ринку діє класичне розстрочення платежів від торгових точок та її варіації. Наприклад, спеціалізовані картки та програми безвідсоткового кредитування.

Безвідсоткова позика часто зустрічається у магазинах техніки. Її пропонують банки-партнери. Система безвідсоткових цільових позик може мати наступний вигляд. Продавець робить знижку банку у розмірі процентної ставки, яку кредитор вказує у договорі як комісію для позичальника. Покупець отримує товар за вигідною ціною і не переплачує, а банк все ж таки отримує свій відсоток.

Чим відрізняється безвідсотковий кредит від розстрочки

На відміну від розстрочки програми безвідсоткового кредитування можуть містити приховану переплату, такі як:

  • оплати обов’язкового страхування;
  • комісії за зняття грошей;
  • комісії за оплату кредитних коштів;
  • оплати обслуговування рахунку;
  • оплати випуску пластикової картки банку.

Оплата частинами, навпаки, не вимагає додаткових платежів. Вона створює комфортні умови оплати товару, підвищує попит та лояльність клієнтів. Якщо регулярно спрямовувати додаткові кошти в рахунок погашення основного боргу безвідсоткової позики, то можна досягти меншої переплати. 

Чому недоступний сервіс оплата частинами? Насправді, не всі магазини пропонують такі умови своїм клієнтам. Також можна помітити, що не всі товари можуть бути доступними для оплати частинами. Тому найзручніший варіант це знайти компанію, котра надає послугу оплати частинами та має чимало партнерів серед онлайн магазинів, та робити покупки саме таким чином. 

Що вибрати: розстрочку чи кредит

Відсутність переплати – це добре. Але на що ще звернути увагу? Наприклад, кредитування більше підходить тим, кому потрібен тривалий період виплати заборгованості. Комфортний щомісячний платіж та термін кредитування збережуть гармонію повсякденного життя, підтримають стабільність сімейного бюджету. Не завжди в магазині можна отримати цільову позику. Тому банки пропонують програми кредитування для будь-якої мети – позичальник оформляє заявку, а банк перераховує гроші з цього приводу. У такому кредитному договорі не вказується, що клієнт планує витратити кошти. Так можна купити одразу кілька товарів, а борг виплачувати один. 

Розстрочка підходить людям із високим рівнем доходу, які швидко сплачують борг. І жодних переплат! Тому вам спершу варто розібратися: оплата частинами що це? Після цього можна буде зробити певні висновки про те, яка сама опція стане для вас максимально вигідною в даній ситуації. Якщо ви плануєте віддати кошти за 3 місяці, то оплата частинами це саме те, що вам треба.