Як стати власником активів на електронних торгах

Як стати власником активів на електронних торгах

  • Автор записи:
  • Рубрика записиНовости

Нещодавно в українському законодавстві сталися зміни, відповідно з якими продаж держмайна став можливим лише через відкриті електронні торги, що проводяться в декілька етапів.

Особливістю онлайн аукціонів являється те, що вони є відкритими, тобто участь в них можуть прийняти усі бажаючі: фізичні особи чи підприємства будь-якої форми власності. Завдяки цьому забезпечується вільна конкуренція між учасниками, а на лоти встановлюється справедлива ринкова ціна. Якщо вас зацікавила ця інформація, то дізнатися більше ви можете за посиланням sale.uub.com.ua.

Як стати власником активу

Для придбання держмайна чи сировини необхідно пройти такі етапи:

  1. Обрати торгівельну платформу, що акредитована в системі Прозорро.Продажі.
  2. Створити особистий кабінет користувача (зареєструватися).
  3. Скористатися пошуковим фільтром для знаходження цікавого лоту.
  4. Обрати лот та ознайомитися з умовами його придбання.
  5. Подати заявку на участь у торгах та сплатити гарантійний внесок.
  6. Прийняти участь в аукціоні, що буде розпочатий в назначений системою час.
  7. Зробити свою ставку.

У випадку, якщо учасник змагання не переможе, гарантійний внесок буде повернений йому в повному обсязі. Якщо ж учасник переміг в торгах, то в зазначений час він повинен буде сплатити повну вартість лоту в урахуванням гарантійного та реєстраційного внеску. Переможець та продавець підпишуть електронний договір купівлі-продажу, який матиме таку ж юридичну силу, як і звичайний паперовий договір.

Якщо переможець торгів не сплатить повну вартість лоту в зазначений час, то він втратить право на його придбання. В цьому разі придбати лот зможе наступний в рейтингу покупець, який запропонував найкращу ціну після переможця.

На електронних торгівельних платформах, акредитованих в Прозорро.Продажі, можна придбати будь-яке майно, у тому числі і деревину. Інформація про те, я саме реалізується деревина в Україні, представлена на сайті https://sale.uub.com.ua/ru/news/tehsyrovyna-hv-na-elektronnyh-aukcionah-prozorro-prodazhi.

В чому різниця між аукціонами

Найпоширенішими наразі є аукціони англійського типу, що проводяться на підвищення ціни лоту. Їх суть в наступному: продавець встановлює початкову вартість лоту та крок ставки. Потенційні покупці роблять свої ставки на протязі встановленого системою часу. Переможець буде визначений автоматично після закінчення торгів: переможе той, чия ставка виявиться найбільшою.

Якщо бажаючих придбати товар на англійському аукціоні не було, то він вважається таким, що не відбувся. В такому разі проводиться повторний аукціон, на якому початкова вартість лоту буде більш низькою. Якщо і в цьому разі товар не вдалося продати, то його можна реалізувати на голландському аукціоні, що проводиться на пониження ціни. В такому випадку вартість лоту буде падати доки, доти хтось не придбає його.

На голландських аукціонах найчастіше продається проблемне майно, вартість якого є нижчою за ринкову.