За що можуть дискваліфікувати учасників ПроЗорро

За що можуть дискваліфікувати учасників ПроЗорро

  • Автор записи:
  • Рубрика записиНовости

Один з сучасних способів, що активно використовується для купівлі певних товарів – це електронні аукціони. Даний формат хоч і потребує від учасників певних часових затрат, але дає можливість отримати якісні товари та послуги за ціною, що є набагато нижчою від ринкових показників. Це особливо вигідно для державних установ, які завжди ставлять перед собою одну мету – економію бюджетних коштів.

Щоб брати участь в торгах, потрібно спочатку пройти реєстрацію на одному з електронних майданчиків. Основна вимога до цього процесу – це перевірити сервіс на те, чи є він акредитований в системі ПроЗорро. 

Окремої уваги заслуговують випадки, коли може статися дискваліфікація учасника прозоро, що означає позбавлення можливості взяти участь в боротьбі за певний лот. Таке трапляється досить часто і є різні ситуації, коли подібна практика використовується по відношенню до учасників торгів.

Що стосується безпосередньої участі в торгах з продажу деревини та будь-якого іншого майна, то про це ви можете більше дізнатися, якщо перейдете за посиланням https://www.ueex.com.ua/rus/auctions/unprocessed-timber/auctions-for-sale-of-untreated-timber. Тут ви можете дізнаватися саму актуальну інформацію, що може бути корисно для участі в торгах. 

Чому може бути дискваліфікований учасник торгів

Не дивлячись на те, що система ПроЗорро є досить надійною та контрольованою, інколи трапляються ситуації, коли торги проходять з певними порушеннями прописаних вимог.

Для прикладу, є ситуації, коли державна установа або ж інший замовник з самого початку знає, кого він хоче бачити переможцем. В такій ситуації, йому не остається нічого іншого як дискваліфікувати всіх інших учасників.

Тобто, не дивлячись на їх вигідні пропозиції, замовник намагається зробити все таким чином, щоб перемогу отримала компанія, яка є цікавою безпосередньо для нього.

Варто зазначити, що система ProZorro – це чітко відпрацьований механізм і в ньому передбачена можливість створення скарги, що буде розглядатися безпосередньо антимонопольним комітетом країни.

У випадку, якщо будуть виявлені відповідні порушення і зв’язок замовника з постачальником, все це буде каратися не лише на фінансовому, але й на більш серйозних рівнях.

Варто зазначити, що дискваліфікація учасника може бути обґрунтованою і це може бути пов’язано з наступними речами:

  1. Часові обмеження – часто, користувач втрачає можливість взяти участь в торгах, якщо не встигає вчасно відправити свою заявку на розгляд. Тобто, якщо пропозиція була відправлена хоч на хвилину пізніше від зазначеного часу, то шансів на те, щоб взяти участь в таких торгах в користувача вже немає;
  2. Неправильна документація – це досить часта причина, коли учасники отримують відмову й не мають можливості продовжувати брати участь в торгах. Мова йде про ситуації, коли у користувача не вистачає якихось документів, або ж вони не відповідають дійсності. Дуже часто, все це виявляється вже після старту торгів і в такій ситуації учасників просто дискваліфікують;
  3. Махінації та зв’язки з замовником – це якраз-таки та ситуація, коли користувач якось намагається обійти систему й стати переможцем в аукціоні не зовсім чесними способами. Такі спроби також закінчуються дискваліфікацією й іншими суворими санкціями.

Дискваліфікація – це досить частий та звичайний процес в ситуації з електронними торгами. Основний принцип проведення державних замовлень та інших процедур – це надання прозорих умов для кожного учасника.

Як правильно вибрати електронний майданчик в ПроЗорро

Як вже говорилось раніше, всі електронні торги, державні закупівлі, мала приватизація та інші процедури наразі проходять саме на електронних майданчиках. Основна вимога до них – це акредитація в ПроЗорро, що слугує додатковою гарантією якості та надійності таких ресурсів.

Щоб не допустити помилок при пошуку подібного сервісу, можна звертати увагу на декілька важливих критеріїв, які дозволять вибрати надійний та зручний майданчик:

  • Види торгів – варто впевнитися в тому, що сайт пропонує достатньо напрямків в торгах, а саме: державні закупівлі, комерційні закупівлі, продаж й оренда майна і так далі;
  • Інтерфейс – вам потрібно впевнитися, що у вас буде можливість користуватися простим та зручним сайтом, та відразу отримати доступ до всього функціоналу;
  • Активна підтримка – ви повинні мати змогу звернутися до служби технічної підтримки та отримати відповіді на цікаві для вас запитання;
  • Репутація – обирати потрібно саме популярні та перевірені часом майданчики, які встигли позитивно себе зарекомендувати в цій сфері.

Це лише декілька цікавих моментів, які мають безпосереднє відношення до вибору подібних ресурсів. Ви також можете користуватись додатковими критеріями, що дозволяють обрати найкращий майданчик.